Montáž žaluzií, žaluzie, stínící technika, garážová vrata

Kvě 5

ŽALUZIE FOTO

Zastínění okna nás chrání před intenzivními slunečními paprsky, hlukem i prachem z ulice. Slouží i jako tepelná izolace, některá provedení exteriérového zastínění můžeme považovat i za preventivní ochranu před zloději.

Zastínění můžeme podle umístění rozdělit na interiérové a exteriérové. Oba dva typy mají výborné tepelně izolační vlastnosti, interiérové zastínění se často stává i výhradně dekorativním prvkem v místnosti, exteriérové zčásti ochrání i fasádu.

Rolety látkové i římské

Nejběžnějším prvkem interiérového zastínění je látková roleta. Dříve měla výhradně zatemňující funkci a nevzhledné provedení si můžeme připomenout v některém poválečném filmu. Dnes je situace podstatně jiná. Látkové rolety mají i dekorativní funkci a umějí stylově podtrhnout celkový dojem z interiéru.

Často je látková roleta barevně sladěna se sedacím nábytkem, kobercem či ostatními bytovými textiliemi (přehozy, ubrusy, potahy apod.). Látky na rolety si můžeme vybírat až ze stovek odstínů, stejně tak neváháme koupit si látku se vzorkem. Nyní jsou v módě retro motivy, např. floristické, ale kdo má rád proužek, určitě neudělá chybu.

Pamatujme na to, že drobné vzory látku i okno opticky zvětší, velké motivy naopak rozměr opticky potlačí.